fbpx

10 interesujących faktów na temat języka angielskiego, o których nie wiedziałeś

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Korepertycje z języka angielskiego to najskuteczniejsza forma nauki języka

Czy wiesz, że enneacontakaienneagon to słowo w języku angielskim? (A myślałeś, że wymawianie supercalifragilisticexpialidocious było trudne?). W rzeczywistości znaczenie tego słowa jest tak samo dziwaczne, jak samo słowo: jest to kształt o dziewięćdziesięciu dziewięciu bokach.

W porównaniu z innymi językami, angielski może wydawać się prosty, ale prawdopodobnie dlatego, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że jest pełen szalonych wynalazków, błędnych interpretacji, błędów, dziwnych słów i niepotrzebnych słów!
Spójrzmy na dziesięć interesujących faktów na temat języka angielskiego:

1. „I am” to najkrótsze pełne zdanie w języku angielskim.

“I-am”

2. Pangram to takie zdanie, które zawiera każdą literę w alfabecie.

Na przykład zdanie: “The quick brown fox jumps over the lazy dog” to panagram.

3. Supercalifragilisticexpialidocious (* oddech *) NIE jest najdłuższym słowem w języku angielskim.

To bardzo długie słowo (które w przybliżeniu oznacza „fantastyczny”) zostało spopularyzowane w filmie Mary Poppins i ostatecznie dodane do słownika. Prawdopodobnie nie wiedziałeś, że istnieje słowo, które jest dłuższe – tak, dłuższe – niż to. Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis to rodzaj choroby płuc wywołanej wdychaniem popiołu i pyłu. Śmiało i spróbuj to wymówić!

4. Istnieją „słowa-duchy”, które nic nie znaczą.

Istnieją “słowa-duchy” , Wierz lub nie, ale jest kilka słów, które pojawiły się w słowniku z powodu błędów w druku. Nieistniejące słowo „dord” pojawiało się w słowniku przez osiem lat w połowie XX wieku. Stało się znane jako „słowo-duch”(“ghost-word”).

5. Najkrótszym, najstarszym i najczęściej używanym słowem jest „I”.

Średniowieczne rękopisy ujawniają, że niektóre z najstarszych angielskich słów to „I”, „we”, „two” i „three”. To sprawia, że ​​„I” jest jednym z najkrótszych i najstarszych słów w języku angielskim. Jest to również najczęściej używane słowo w konwersacjach w języku angielskim.

6. Nowe słowo jest dodawane do słownika co dwie godziny.

Od teraz do następnego posiłku do słownika zostanie dodane nowe słowo. W ciągu roku zostaje dodanych prawie 4000 nowych słów! Tak więc, następnym razem, gdy spróbujesz zwrócić uwagę komisji rozpraw w Wielkiej Brytani, spróbuj dodać nowe słowa do swojego projektu.

7. Jest nazwa na słowa, które często powtarzamy.

Słowa, których zawsze używamy, nawet jeśli nie dodają znaczenia ani wartości do zdania, nazywane są “crutch”. Na przykład w zdaniu „Then I was like, OMG, then like, he went there, and like…” jest dość oczywiste, że „like” to „crutch”. „Actually,”, „honestly” i „basically” są również powszechnie używane jako “crutch”.

8. Swims will be swims even when turned upside down.

Takie słowa nazywane są ambigramami.

9. Angielski jest językiem powietrza.

Oznacza to, że wszyscy piloci muszą podczas lotu identyfikować się i mówić po angielsku, niezależnie od pochodzenia.

10. Słowo Girl znaczyło: mały chłopiec lub dziewczynka.

Słowo „Girl” nie było początkowo używane w odniesieniu do określonej płci. Kiedyś oznaczało „child” lub „young person” niezależnie od płci.

admin

admin

Leave a Replay

O nas

LinguaShire ~ English Pl zostało założone z jednym i tylko jednym celem: pomóc Polakom w płynnym mówieniu po angielsku. Nadszedł czas, abyś uczył się angielskiego online z najlepszymi nauczycielami angielskiego uczących Polaków.

Najnowsze wpisy

Zaobserwuj nas

Kurs youtube

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się aby otrzymywać najnowe wiadomości od LinguaShire

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish