fbpx

Jak szybko nauczyć się angielskiego: 10 wskazówek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Korepertycje z języka angielskiego to najskuteczniejsza forma nauki języka

Angielski jest przyjemnym językiem do nauki (oto 9 powodów, dla których jest świetny) i mimo że jest uważany za przystępny i stosunkowo łatwy do nauczenia, szybka nauka angielskiego może wydaje się niemożliwa. Ale jesteśmy tutaj, aby wam powiedzieć, że tak nie jest – o ile macie odpowiednią strategię.

Oto nasze najważniejsze wskazówki, jak szybko nauczyć się angielskiego:

1. Czytaj wszystko, co możesz dostać w swoje ręce

Klasyczna literatura, książki w miękkiej okładce, gazety, strony internetowe, e-maile, Twój kanał w mediach społecznościowych, pudełka płatków śniadaniowych: jeśli jest w języku angielskim, przeczytaj. Czemu? Nowa treść będzie pełna soczystego nowego słownictwa, a także sporo, które już znasz. Pomaga to w szybkich postępach, ponieważ ponowne zapoznanie się z wyuczonym słownictwem daje nowe przykłady w kontekście, wzmacniając w ten sposób te słowa w umyśle. Z drugiej strony, nauka nowych słów i wyrażeń jest niezbędna do budowania swojego arsenału słownictwa, szczególnie w języku takim jak angielski, w którym jest tak wiele słów! Jednak nie tylko czytaj i idź dalej – następnie musisz…

2.Aktywnie notuj nowe słownictwo

Ta wskazówka jest klasyczna nie bez powodu: działa! Podczas nauki często nowe wyrażenie sprawia nam taką przyjemność, że zapomnienie o nim wydaje się niemożliwe. Ale zaufaj nam, nie wszystko się trzyma za pierwszym razem. Aby temu przeciwdziałać, nabądź zwyczaju noszenia przy sobie fajnego notatnika lub używania narzędzia takiego jak Evernote. Zawsze, gdy słyszysz lub czytasz nowe słowo lub wyrażenie, zapisz je w kontekście: to znaczy w zdaniu z zaznaczonym jego znaczeniem. Oszczędza to czas, ponieważ nie wrócisz do tego słowa i nie zadasz sobie pytania: „Co to słowo / wyrażenie znowu znaczyło?”

3. Porozmawiaj z prawdziwymi ludźmi

Po co jest język, jeśli nie ma się komunikować? Jasne, my, ludzie, staliśmy się ekspertami w komunikacji bez otwierania ust – dzięki Whatsapp! – ale kiedy przychodzi do głowy, prawdą jest, że mówienie w języku pomaga mu utknąć w głowie o wiele lepiej niż samo czytanie lub pisanie. Pomyśl tylko, ile razy słyszałeś, jak ludzie mówią, że „rozumieją, ale nie potrafią mówić po angielsku”. Wielu niedoszłych anglojęzycznych zamieniło rozmowę w ogromną barierę nie do pokonania, która służy jedynie do wyprowadzenia ich z równowagi. Nie bądź taki. Poszukaj native speakerów na nieformalną wymianę językową, zapisz się na kurs lub weź udział w zajęciach online.

4. Subskrybuj podcasty lub kanały YouTube (w języku angielskim)

Lubisz humor? Polityka? Blogujesz? Gotowanie? Z tematami obejmującymi wszelkie możliwe zainteresowania, dostępny jest anglojęzyczny podcast lub kanał YouTube. Zapisz się do kilku i słuchaj podczas jazdy lub oglądaj w drodze do szkoły lub pracy. Na początku możesz mieć trudności z rodzimym akcentem, ale trzymaj się go, a wkrótce zaczniesz rozumieć to, co słyszysz (a także uczyć się wielu nowych słówek od native speakera!)

5. Wyjedź za granicę

Jeśli istnieje lepszy sposób na naukę angielskiego niż zanurzenie się w nim podczas życia i nauki w kraju anglojęzycznym, chcielibyśmy to wiedzieć! Nie jest tajemnicą, że język angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie, a dzięki długiej liście krajów do wyboru możesz wybrać idealne środowisko do nauki w oparciu o półkulę, pogodę lub ulubione miasto. Pomyśl tylko o Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i RPA!

6. Użyj swoich przyjaciół

Masz znajomych, którzy publikują posty online w języku angielskim? Nie pomijaj ich w swoim kanale aktualności: skanuj udostępniane przez nich elementy i zobowiązuj się do przeglądania jednego lub dwóch każdego dnia. Mogą to być artykuły z wiadomości lub czasopism, filmy, wykłady, posty na blogu, piosenki lub cokolwiek innego: jeśli jest po angielsku i interesuje Cię temat, przyda się!

7.Zadawaj wiele pytań

Podczas nauki angielskiego wkrótce zbierzesz górę pytań. Nie siedź na swoich wątpliwościach – bądź ciekawy i rozwiąż je! Jeśli zapisałeś się na kurs, zapytaj swojego nauczyciela (w końcu po to tam jest). Ale jeśli uczysz się sam, nie martw się: znajdź odpowiedzi na blogach lub stronach językowych, zapytaj innych uczniów lub czytaj fora. Będziesz szczęśliwy, że to zrobiłeś!

8. Przejmij prowadzenie od gwiazd

Połącz swoją naukę, wybierając rodzimego anglojęzycznego aktora lub piosenkarza, którego lubisz. Teraz przejdź do trybu online, znajdź kilka udzielonych przez nich wywiadów – i obejrzyj je! Uważaj raz na sedno, potem jeszcze raz, poświęcając czas na zapisanie interesujących wyrażeń i słów, które słyszysz. Slang, historie, humor i anegdoty, które pojawią się podczas tego wywiadu, z pewnością dadzą ci wiele do zrobienia!

9. Zacznij od tego, czego naprawdę potrzebujesz

Twoja nauka angielskiego będzie prawdopodobnie przebiegać znacznie szybciej, jeśli będziesz stale przypominać sobie o motywacjach do nauki. Wybierasz się na wymianę studyjną? Następnie skoncentruj się na słownictwie związanym z twoimi studiami. Masz konferencję za granicą? Odśwież elementy rozpoczynające rozmowę, aby wykorzystać je z innymi uczestnikami. Wybierasz się na rok przerwy? Wygląda na to, że twoim przewodnikiem będzie słownictwo dotyczące podróży i turystyki. Jeśli po prostu zaczniesz uczyć się angielskiego, mając nadzieję, że w magiczny sposób nauczysz się wszystkiego i wszystkiego na raz, prawdopodobnie skończysz zdezorientowany i wypalony. Co prowadzi nas do…

10. Nie kop sobie, kiedy jesteś na dole

Kiedy zaczynasz czuć, że nie tworzysz gruntu – co zdarza się w pewnym momencie wszystkim uczniom – nie mów „Nie mówię po angielsku” ani „Nigdy tego nie zrozumiem”. W rzeczywistości usuń te zwroty ze swojego słownika! One tylko zaciemniają twoje zrozumienie postępów, które robisz i przekonują, że twoje marzenia o mówieniu po angielsku są niemożliwe. Zamiast tego powiedz „Uczę się angielskiego i codziennie ulepszam”, „Nie zawsze jest to łatwe, ale warto”, „Jestem o wiele lepszy niż sześć miesięcy temu” i inne zwroty, które przypominają sobie Duży obraz.

admin

admin

Leave a Replay

O nas

LinguaShire ~ English Pl zostało założone z jednym i tylko jednym celem: pomóc Polakom w płynnym mówieniu po angielsku. Nadszedł czas, abyś uczył się angielskiego online z najlepszymi nauczycielami angielskiego uczących Polaków.

Najnowsze wpisy

Zaobserwuj nas

Kurs youtube

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się aby otrzymywać najnowe wiadomości od LinguaShire

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish