fbpx

Jak uczyć się języka angielskiego?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Korepertycje z języka angielskiego to najskuteczniejsza forma nauki języka

Ten artykuł jest dla osób, które znają już trochę język angielski i potrafią się nim posługiwać co najmniej na poziomie podstawowym. Przedstawimy tutaj, jak zorganizować naukę, aby uzyskać maksymalne wyniki.

Na sam początek musisz sobie odpowiedzieć

Dlaczego chce się nauczyć języka angielskiego?

Zanim zaczniesz lub wrócisz do nauki angielskiego, zadaj sobie jedno pytanie dlaczego chce się nauczyć języka angielskiego? , Czy to dlatego, że chcesz, czy dlatego, że ktoś inny chce za ciebie? Jak każda życiowa decyzja, nauka angielskiego musi być czymś, co chcesz robić.

Wyznacz sobie cele

Jeśli wiesz, dlaczego chcesz się uczyć, wyznaczanie celów jest łatwe. Na przykład, może chcesz podróżować do kraju anglojęzycznego. Wspaniały cel ! Twoim celem może być nauka „Survival English”. Być może znasz już wiele przydatnych zwrotów, ale chcesz poprawić swoje umiejętności słuchania i wymowę. Jakiekolwiek są Twoje cele, zapisz je.

Zrób plan

Jak długo musisz się uczyć, aby osiągnąć swoje cele? Ta odpowiedź jest inna dla każdego ucznia. Ważne jest, aby być realistą. Jeśli pracujesz 60 godzin tygodniowo, nie planuj spędzać kolejnych 40 godzin tygodniowo na nauce angielskiego. Zacznij powoli, ale ucz się regularnie. Użyj materiału, który jest trudny, ale niezbyt trudny. Dowiedz się, co działa dla Ciebie. Po kilku tygodniach nauki odpowiednio dostosuj swój harmonogram nauki. Czy najlepiej uczysz się w nocy czy w autobusie w drodze do pracy? Czy lubisz uczyć się samemu w cichym miejscu lub z przyjaciółmi i muzyką w tle?

Zobowiąż się

Nauka języka angielskiego wymaga dużej motywacji. Nikt nie przyjmie twojej obecności, gdy nie będziesz na zajęciach. Jeśli jesteś pewien, że jesteś gotowy, aby rozpocząć naukę, podejmij zobowiązanie.

Baw się dobrze ucząc się angielskiego!

To, co robimy najlepiej w życiu, to rzeczy, które lubimy robić. Jeśli nauka angielskiego nie sprawia Ci przyjemności, nie uczysz się we właściwy sposób! Możesz być poważnym uczniem, który jednocześnie dobrze się bawi. Stwórz własny program nagród, aby zachęcić siebie do wykonywania zadań.

Ucz się zachowując równowagę czterech kluczowych umiejętności – słuchania, mówienia, czytania, pisania

Większość uczniów chce lepiej porozumiewać się w języku angielskim. Jeśli jest to jeden z twoich celów, ważne jest, aby zachować równowagę czterech głównych umiejętności. Słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie to główne (makro) umiejętności potrzebne do komunikowania się w dowolnym języku. Bycie bardzo dobrym tylko w jednej z tych umiejętności nie pomoże ci w komunikacji. Na przykład musisz umieć dobrze czytać, zanim będziesz mógł dobrze pisać. Musisz także być w stanie słuchać, zanim będziesz mógł mówić. Warto pomyśleć o tych umiejętnościach komunikacyjnych w dwóch grupach.

Wejście <<<

Słuchanie (poprzez uszy)
Czytanie (oczy)

Wyjście >>>

Mówiąc (poprzez usta)
Pisanie (przez twoją rękę)

To proste. Pomyśl o tym w ten sposób. Najpierw masz dane wejściowe. Następnie masz wyjście. Najpierw słuchasz, jak ktoś zadaje ci pytanie. Następnie formułujesz zdanie i daj mu swoją odpowiedź. Najpierw czytasz list od kogoś. Po tym odpiszesz komuś. To są przykłady komunikacji.

Dane wejściowe i wyjściowe niekoniecznie muszą przebiegać w określonej kolejności. Czasami najpierw mówisz, a potem słuchasz. Czasami piszesz o czymś, co słyszysz. Podczas komunikacji osoba, z którą się komunikujesz, używa jednej z przeciwnych umiejętności. Dlatego, aby się wzajemnie rozumieć, każdy musi być zręczny we wszystkich czterech obszarach.

Niektórzy uczniowie chcą wiedzieć, która umiejętność jest najważniejsza. Ponieważ wszystkie umiejętności zależą od siebie nawzajem, wszystkie są ważne. Jednak do komunikacji używamy niektórych umiejętności częściej niż innych. Na przykład około 40% czasu, który spędzamy na komunikowaniu się, po prostu słuchamy. Mówimy przez około 35% czasu. Około 16% komunikacji pochodzi z czytania, a około 9% z pisania. Te statystyki dotyczą przeciętnego komunikatora w języku angielskim. W zależności od czyjegoś zawodu lub sytuacji liczby te mogą się różnić.

Każda z tych głównych umiejętności zawiera mikroumiejętności. Na przykład wymowa jest rodzajem umiejętności mówienia, które należy ćwiczyć, aby poprawić komunikację. Pisownia to umiejętność, która ułatwia zrozumienie pisanego słowa. Gramatyka i słownictwo to kolejne mikro umiejętności. Micro nie znaczy, że są nieważni. Umiejętności makro, takie jak słuchanie, są bardzo ogólne, podczas gdy umiejętności mikro są bardziej szczegółowe. Więcej o danych wejściowych i wyjściowych

Aby uzyskać najlepsze wyniki, utwórz program, który łączy wszystkie cztery obszary nauki. Pozwól, aby jeden rodzaj nauki prowadził do innego. Na przykład przeczytaj historię, a następnie porozmawiaj o niej ze znajomym. Obejrzyj film, a potem napisz o tym. To właśnie chcieliby zrobić nauczyciele na lekcjach angielskiego, prawda? Podczas korepetycji z LinguaShire English wykorzystujesz wszystke 4 kluczowe umiejętności (i wszystke pomniejsze umiejętności), a także wiele zewnętrznych linków, które pomogą Ci dalej się uczyć.

1. Jak nauczyć się SŁUCHANIA

Słuchaj angielskiego radia
Nie zawsze miej w ręku pióro. Czasami wystarczy posłuchać.

Oglądaj angielską telewizję
Programowanie dla dzieci jest bardzo przydatne dla uczniów ESL.
Wybierz programy, które lubisz w swoim własnym języku.
Pamiętaj, że wiele z tego, co słyszysz w telewizji, to slang.

Nagrania automatycznej sekretarki
Numery te można znaleźć na początku książek telefonicznych w wielu krajach anglojęzycznych. Zanim zadzwonisz, upewnij się, że dzwonisz pod bezpłatne numery.

Oglądaj filmy w języku angielskim
Wybierz te z napisami. Obejrzyj film bez zapisywania czegokolwiek.

2. Jak nauczyć się MÓWIENIA i wymowy

Mów do siebie
Rozmawiaj o wszystkim io wszystkim. Zrób to w zaciszu własnego domu. Jeśli nie możesz tego zrobić na początku, spróbuj czytać na głos, aż poczujesz się komfortowo, słysząc swój własny głos po angielsku.

Nagraj swój własny głos
Może to wydawać się bardzo niewygodne, ale pomoże ci znaleźć słabe punkty wymowy. Posłuchaj siebie kilka dni później. Których dźwięków nie słyszysz?

Skorzystaj z telefonu.

Weź udział w zajęciach

Naucz się popularnych idiomów

Zrozum dźwięki, których nie ma Twój język
Na przykład w wielu językach nie ma dźwięku „r”. Te dźwięki wymagają dodatkowej praktyki.

Pamiętaj, że nauczyciele są przeszkoleni, aby cię rozumieć
Kiedy wyjdziesz do prawdziwego świata, przeciętnym ludziom będzie trudniej cię zrozumieć, chyba że będziesz ćwiczyć mówienie powoli i z właściwą wymową.

Ćwicz minimalne pary

Przestudiuj akcenty słów i zdań

Ćwicz łamacze języka

3. Jak nauczyć się CZYTANIA i słownictwa

Czytaj coś codziennie
Książki dla dzieci, uproszczone czytniki (pingwin), gazety, czasopisma, strony internetowe, powieści i wiele więcej …

Przeczytaj, co Cię interesuje.
Pamiętaj, że lepiej się uczysz, kiedy dobrze się bawisz.

Przeczytaj na odpowiednim poziomie
Chcesz nauczyć się nowego słownictwa, ale chcesz też zrozumieć, co czytasz. Jeśli szukasz każdego słowa, czytanie jest zbyt trudne.

Sprawdź, kto, co, gdzie, kiedy, dlaczego dla każdej przeczytanej historii
Możesz to zrobić dla prawie każdego rodzaju czytania. O kim to jest? Co się stało? Dlaczego to się stało? Gdzie się to stało? Kiedy miało to miejsce? Jest to bardzo przydatne, gdy nie masz pytań ze zrozumieniem. Możesz pisać lub mówić swoje odpowiedzi.

Zawsze miej w pobliżu słownik angielsko-angielski
To zły zwyczaj, aby zawsze polegać na słowniku tłumaczeniowym lub elektronicznym.
Pomyśl o swoim słowniku angielsko-angielskim jako o swoim życiu.
Korzystaj ze słowników online, gdy korzystasz z Internetu (słowo kluczowe słownik online).

Zapisz słownictwo w swoim „osobistym słowniku”

Trzymaj ten notatnik oddzielnie od innych prac. Zapisuj słownictwo w porządku alfabetycznym (angielska książka adresowa działa dobrze, ponieważ zawiera litery alfabetu). Nagraj część mowy (czasami jest więcej niż jedna). Napisz przykładowe zdanie dla siebie (nie używaj tego ze słownika). Przeglądaj swój osobisty słownik (zwłaszcza nowe wpisy) każdego wieczoru przed snem.

4. Jak nauczyć się PISANIA i ortografii

Prowadź pamiętnik / dziennik
Nie zawsze zwracaj uwagę na gramatykę. Swobodne pisanie może być bardzo przydatne. Może pokazać, że pisanie jest fajne. Baw się językiem.

Pisz e-maile po angielsku
Pozostań w kontakcie z nauczycielami lub innymi uczniami.

Przepisz wiadomości lokalne w języku angielskim
To kolejne ćwiczenie, które można wykonywać codziennie. Pamiętaj, że najlepsze są regularne zajęcia.

Poznaj ważne zasady pisowni
Pamiętaj, że nie zawsze będziesz mieć pod ręką słownik lub moduł sprawdzania pisowni, zwłaszcza gdy piszesz test. Nawet rodzimi użytkownicy języka angielskiego muszą od czasu do czasu przeglądać zasady pisowni.

admin

admin

Leave a Replay

O nas

LinguaShire ~ English Pl zostało założone z jednym i tylko jednym celem: pomóc Polakom w płynnym mówieniu po angielsku. Nadszedł czas, abyś uczył się angielskiego online z najlepszymi nauczycielami angielskiego uczących Polaków.

Najnowsze wpisy

Zaobserwuj nas

Kurs youtube

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się aby otrzymywać najnowe wiadomości od LinguaShire

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish