fbpx

Brexit – Pobyt, praca i świadczenia w Wielkiej Brytanii dla Polaków po zakończeniu okresu przejściowego (31.12.2020)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Korepertycje z języka angielskiego to najskuteczniejsza forma nauki języka

31 stycznia 2020 roku Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej. 1 lutego 2020 roku rozpoczął się tzw. „Okres przejściowy”. Ten okres przejściowy kończy się 31.12.2020.
Aby dalej mieszkać, pracować, korzystać z brytyjskiej służby zdrowia NHS i innych usług / świadczeń, wynajmować dom lub mieć prawo do emerytury, po 31 grudnia 2020 r. Musisz spełnić jeden z następujących warunków:

– musisz być obywatelem brytyjskim
– lub musisz mieć pozwolenie na pobyt na czas nieokreślony lub pozwolenie na wjazd na czas nieokreślony (w formie listu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych lub zaznaczonego w paszporcie)
– lub musisz mieć status osiedleńca lub wstępnego osiedleńca

Jeśli masz „stały pobyt”, nie będziesz mieć prawa do pobytu, pracy, pobierania świadczeń itp. Po 31 grudnia 2020 r. Musisz ubiegać się o status rezydenta!

Jak dowiedzieć się, co musisz zrobić, aby zostać w Wielkiej Brytanii po 31.12.2020

Najłatwiejszym sposobem, aby dowiedzieć się dokładnie, co musisz zrobić, aby zostać w Wielkiej Brytanii po 31.12.2020, jest wypełnienie formularza na gov.uk. Formularz można znaleźć pod tym linkiem https://www.gov.uk/staying-uk-eu-citizen/
Bardziej szczegółowe wyjaśnienie znajduje się poniżej.
Jeśli przyjechałeś do Wielkiej Brytanii przed 31.12.2020 i chcesz tu zostać
Jeśli przyjechałeś do Wielkiej Brytanii przed 31.12.2020 i chcesz tu nadal mieszkać, pracować i korzystać z usług w Wielkiej Brytanii (np. Brytyjskiej opieki zdrowotnej i innych świadczeń), musisz spełnić jeden z powyższych warunków. Jeśli nie jesteś obywatelem Wielkiej Brytanii lub masz „nieograniczone pozwolenie na wjazd” lub „nieograniczone prawo pobytu”, musisz wystąpić o status rezydenta lub wstępny status rezydenta.

możesz zarejestrować się do 30.6.2021
– rejestracja jest BEZPŁATNA
– wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny online i potwierdzić swoją tożsamość (np. paszport) za pomocą aplikacji, którą pobierasz na swój telefon komórkowy

Szczegółowe informacje o statusie rezydenta i wstępnym statusie rezydenta można znaleźć TUTAJ

Co stanie się z podróżą do Wielkiej Brytanii po 31.12.2020 dla osób, które nie będą miały statusu rezydenta, nie jest jeszcze pewne. O najnowszych planach rządu brytyjskiego będziemy informować na naszej stronie internetowej.

admin

admin

Leave a Replay

O nas

LinguaShire ~ English Pl zostało założone z jednym i tylko jednym celem: pomóc Polakom w płynnym mówieniu po angielsku. Nadszedł czas, abyś uczył się angielskiego online z najlepszymi nauczycielami angielskiego uczących Polaków.

Najnowsze wpisy

Zaobserwuj nas

Kurs youtube

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się aby otrzymywać najnowe wiadomości od LinguaShire

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish